FAQ – Lista najczęściej zadawanych pytań

Codziennie, ale tylko wgrupie z przewodnikiem, nie samodzielnie. Oferujemy zwiedzanie Museum z przewodnikiem siedem dni w tygodniu i co godzinę, ale zawsze w różnych językach. Nasze wycieczki z przewodnikiem są bardzo popularne i często szybko wyprzedane. Dlatego zalecamy zakup biletów na tej stronie internetowej przed wizytą do nas.

Około 45 minut. Zwiedzanie z przewodnikiem dla dzieci trwają 30 minut.

Maksymalnie 20 osób, razem przewodnicy/nauczyciele/opiekunowie grupy.

Można odwiedzić Muzeum Zapachów jako samodzielny odwiedzający lub jako prywatna grupa. Oferujemy publiczne zwiedzanie od poniedziałku do piątku, ale w weekendy i czwartki o 17:00 oferujemy tylko historyczne zwiedzanie z przewodnikiem w kostiumie ( aktor prowadzący w stroju rokokowym).

Wejście do Muzeum, zwiedzanie z przewodnikiem w wybranym języku oraz mały flakonik perfum dla każdego gościa po zwiedzaniu.

Dostępne terminy w Museum na każdy dzień są wyświetlane w naszym kalendarzu. Prosimy o wybranie innego dnia, jeżeli interesująca Państwa opcja nie jest wyświetlana, a zatem jest już wyprzedana.

Ostatnie zwiedzanie rozpoczyna się za godzinę przed zamknięciem (18:00 od poniedziałku do soboty, 16:00 w niedzielę).

Tak, prosimy o pokazanie biletów w formie drukowanej lub na smartfonie/tablecie w dniu zwiedzania.

Tak, ale tylko w przypadku zwiedzania prywatnego. Prosimy o przesłanie nam wybranej daty (dzień, godzina, język zwiedzania) oraz następujących informacji na adres e-mail museum@farina.org: imię, nazwisko, adres/firma, numer telefonu, adres e-mail. Zarezerwujemy dla Państwa wybrany termin i prześlemy fakturę pocztą elektroniczną.

Opłatę należy dokonać niezwłocznie, co najmniej tydzień przed zarezerwowaną wizytą. Płatność gotówką na miejscu jest możliwa tylko w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ zazwyczaj dokonujemy rezerwacji terminu dopiero po otrzymaniu płatności. Jeśli opłata za wizytę nie zostanie uiszczona do tego czasu, zarezerwowany termin zostanie ponownie zwolniony, a wizyta anulowana.

Nie, maksymalna liczba osób w grupie jest 20. Jeżeli grupa liczy więcej niż 20 osób, należy podzielić ją na kilka mniejszych grup i zarezerwować dodatkowe zwiedzanie, które może odbywać się tylko jedno po drugim, a nie w tym samym czasie.

Niestety nie. Muzeum Zapachów mieści się w zabytkowym budynku z wieloma szklanymi gablotami, wąskimi korytarzami i kilkoma klatkami schodowymi. W przypadku pożaru/trzęsienia ziemi Muzeum musi zostać szybko i bezpiecznie ewakuowane drogami ewakuacyjnymi. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy grupa przestrzega górnego limitu 20 osób. Ponadto zwiedzanie jest przyjemniejsze dla gości, gdy przestrzeń nie jest zbyt „zatłoczona”.

Należy zarezerwować 2 razy po 10 biletów za pośrednictwem naszego systemu, tj. w dwóch oddzielnych transakcjach. Należy jednak pamiętać, że inni goście mogli dokonać rezerwacji w tym samym czasie i 10 miejsc nie będą już dostępne. Może się okazać, że wygodniej i taniej będzie zarezerwować prywatną wizytę.

Rezerwacje przez telefon przyjmujemy tylko dla maksymalnie 2 osób. W przypadku większych grup prosimy o przesłanie wiadomości e-mail z wybraną datą na adres museum@farina.org lub przyjście osobiście i zarezerwowanie terminu w kasie Muzeum. Na miejscu można zapłacić gotówką lub kartą debetową i kredytową.

Niestety nie. Rezerwacja jest ważna dopiero po dokonaniu płatności za wybraną ofertę.

Jeśli rezerwacji dokonano za pośrednictwem tej strony internetowej, użytkownik otrzyma potwierdzenie rezerwacji pocztą elektroniczną wraz z numerem rezerwacji. Jeżeli wiadomość e-mail nie dotarła (i nie znajduje się w folderze SPAM), prosimy o jak najszybszy kontakt w celu sprawdzenia, czy nie wystąpił problem z płatnością online. Rejestracja następuje dopiero po otrzymaniu potwierdzenia i biletów.

Goście, którzy chcą zabrać ze sobą psa, muszą zarezerwować prywatną wycieczkę. Następnie wybierzemy dla Państwa przewodnika muzealnego, który zgodzi się zabrać ze sobą psa. Niestety, nie możemy zaakceptować psów na zwiedzaniu publicznym, ponieważ nie wiemy, czy inni goście zwiedzania nie są uczuleni na psią sierść lub może nawet boją się psów.

Muzeum Zapachów mieści się w zabytkowym budynku z wieloma szklanymi gablotami, wąskimi korytarzami i kilkoma klatkami schodowymi. W przypadku pożaru/trzęsienia ziemi muzeum musi zostać szybko i bezpiecznie ewakuowane drogami ewakuacyjnymi. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy na drodze nie znajdują się żadne nieporęczne i wiszące przedmioty. Po lewej stronie od kasy biletowej Muzeum znajduje się szatnia z bezpłatnymi szafkami, w których można przechowywać i zamykać torby/plecaki. Ważne leki lub kosztowności można oczywiście nosić w dłoni lub w małym pasku na pieniądze.

Ze względu na ochronę danych w Muzeum nie można robić zdjęć. Zdjęcia Muzeum można jednak obejrzeć w dowolnym momencie w sekcji Fotografii Museum”.

Prosimy o jak najszybsze przesyłanie zgłoszeń prasowych na adres presse@farina1709.com. Skontaktujemy się z Państwem.

Tak, 50% zniżki na wstęp, ale zniżka nie dotyczy zwiedzania historycznychnego. Kupując oryginalną Wodę Kolońską (Eau de Cologne) można uzyskać 10% zniżki.

Nie. Oferta jest skierowana wyłącznie do muzeów komunalnych, a nie prywatnych.

Prosimy o przesłanie maila na adres museum@farina.org, a my sprawdzimy, czy możemy zorganizować taką wizytę. Prosimy o zrozumienie, że będziemy pobierać opłaty za wszelkie wydatki i wynikające z tego dodatkowe koszty dla personelu (dodatkowo 80 €).

Niestety nie. Szepty przeszkadzają przewodnikowi Muzeum i innym gościom. Jeśli potrzebne jest zwiedzanie w języku, którego nie oferujemy? W takim razie prosimy o zarezerwowanie prywatnej wizyty i napisanie do nas o swojej prośbie na adres museum@farina.org. Tłumacza należy jednak zapewnić we własnym zakresie.

Polecamy nasze zwiedzanie dla dzieci w wieku od 5 lat.